ÖVRIGT / Speglar / Spegel/tavelram 10177193
*
nr 1017 7193
Spegel/tavelram
63x56
Utrop:
500 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 februari 2016
kl 19:26:27
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/2 22:03:29
1
100 kr
4/2 12:09:55
2
250 kr
7/2 15:33:44
3
400 kr
7/2 18:53:04
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
*
Spegel/tavelram
nr 1017 7193
Spegel/tavelram
63x56
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 februari 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
3/2 22:03:29 | 1 | 100 kr |
4/2 12:09:55 | 2 | 250 kr |
7/2 15:33:44 | 3 | 400 kr |
7/2 18:53:04 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.